Jaki wózek dla niemowlaka?

0

Tuż przed urodzeniem dziecka musimy dokonać wielu, istotnych zakupów. Jednym z pierwszych na liście powinien być natomiast wózek dziecięcy. Musi on spełniać wiele warunków, ponieważ niemowlak wymaga szczególnej uwagi i troski. Jak wybrać odpowiedni model? O tym kilka słów w niniejszym artykule.

Spacerówka czy wózek uniwersalny?

Oczywiście spacerówka jest niezwykle przydatna i funkcjonalna, ale kiedy stawiamy wyłącznie na jeden wózek, warto postawić na uniwersalność i wielofunkcyjność. Na przykład producent wózków Britax postawił na wózki dla niemowlaków, które sprawdzają się od momentu urodzenia, aż do 3 roku życia. Posiadają one intuicyjny system składania, tryb spacerowy oraz tryb kołyskowy, a także wysokiej jakości zawieszenie. Bez problemu można zmienić charakter siedziska z gondoli na typową spacerówkę, a nawet nosidełko. Wózek Britax oferuje nadto wielofunkcyjny montaż, który umożliwia podróżowanie zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Duże czy małe koła?

Elementem wyróżniającym zarówno wózki spacerowe, jak i te wielofunkcyjne, są koła. Niektóre modele posiadają koła i opony dostosowane do pokonywania dużych dystansów po bardzo nierównej powierzchni. Jeżeli jednak poruszasz się głównie po mieście i wybrukowanych lub wyasfaltowanych alejkach parkowych, raczej nie potrzebujesz tak skomplikowanego systemu. Niektóre modele wózków, wyposażone są też w koła, które zapewniają wyjątkowo dobrą skrętność. Dzięki temu tak skonstruowana spacerówka sprawdzi się nawet do joggingu. Przykładowo wózek Britax dla zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania został wyposażony w pompowane tylne koła. Dzięki temu jazda jest gładka i wygodna, ponieważ opony amortyzują ewentualne wyboje. Dodatkowo w wózku Britax postawiono na obrotowe koła przednie, dzięki czemu manewrowanie pojazdem jest wyjątkowo proste.

Łatwe utrzymanie w czystości

W kontekście niemowlaka istotne jest również, aby wózek było łatwo utrzymać w czystości. Wózek Britax na przykład został stworzony z materiałów, które nadają się do prania. Łatwo je zdjąć ze stelaża wózka, a po wypraniu banalnie prosto się je zakłada. Nie musisz się już zatem obawiać o wszelkie, dziecięce „wypadki”. Bez problemu usuniesz plamy z jedzenia, picia i inne substancje. Zresztą warto też zwrócić uwagę na inne, przydatne funkcjonalności wózka. Na przykład łatwość składania, obecność ergonomicznego uchwytu, możliwość regulacji oparcia i podnóżka, pasów bezpieczeństwa oraz obracania całego siedziska. Na pewno te cechy posiada wózek Britax.

Zostaw odpowiedź