Modelarstwo w locie

0

Fascynaci modelarstwa zajmują się odzwierciedlaniem ogromnych obiektów na przedmiotach o znacznie mniejszych rozmiarach. Latające modele samolotów RC są nie tylko miniaturami statków powietrznych, ale czymś więcej. RC oznacza „zdalnie sterowany” (z angielskiego: remote controlled). Każdy miłośnik modeli może unieść swój ulubiony gadżet w powietrze, kontrolując jego tor lotu.

Kreatywne składanie samolotów

Na rynku dostępne są modele samolotów do samodzielnego złożenia. W zależności od produktu, można nabyć wariant piankowy z EPP lub drewniany. Wszystkie elementy należy złożyć według instrukcji, niekiedy zajmując się również zdobieniem. Najczęściej konieczne jest nabycie własnych narzędzi, klejów i żywic, jednak pozwolą one na złożenie niejednego modelu w przyszłości. W przypadku latających modeli samolotów RC w zestawie znajdują się nie tylko podstawowe elementy, ale również silniki oraz inne części pozwalające na sterowanie. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę, co jeszcze będzie potrzebne do pełnej funkcjonalności produktu. Nadajnik, odbiornik, akumulator… Przy wyborze dodatkowych akcesoriów warto wspomóc się zaleceniami producenta.

Jakie latające modele samolotów RC można kupić?

Wśród modeli RC każdy pasjonat znajdzie coś dla siebie. Wyprodukowano już miniaturki samolotów historycznych, takich jak myśliwce lub legendarne maszyny. Istnieją modele sportowe, turystyczne i inne. Niektóre z nich należy samodzielnie złożyć, a inne są gotowe do lotu. Modele akrobacyjne pozwalają na lekkie i szybkie wykonywanie figur w powietrzu. Modele dalekich lotów posiadają dużą pojemność kadłuba, dzięki czemu przystosowane są do podróży nawet do 10 km. Elektryczne latające modele samolotów RC umożliwiają łatwą naukę latania i bezproblemowe naprawy. Są lżejsze i bezpieczniejsze od modeli napędzanych silnikiem spalinowym, ale i te drugie zdobywają popularność. Efektownym wyborem są samoloty z balsy, czyli z drewna pochodzącego z Ameryki Północnej lub Południowej. Części z tego surowca są piękne, lekkie i mocne.

A może szybowiec?

Poza latającymi modelami samolotów RC, takimi jak np. https://abc-rc.pl/pol_m_Modele-i-Drony-RC_Modele-Latajace-RC-409.html chętnie wybieranymi wariantami są szybowce i motoszybowce RC. Można wykorzystać je do lotów profesjonalnych – które posiadają nadajniki wizji – oraz rekreacyjnych. Podziwianie wzbijającego się szybowca oraz oglądanie toru jego lotu może stać się miłym sposobem na spędzanie czasu z bliskimi, w tym – z dziećmi. I to na świeżym powietrzu! Jeśli wybór padł na model do samodzielnego złożenia, już wtedy można zarazić najmłodszych pasją do modelarstwa!

Zostaw odpowiedź