Jak wybrać dobrą lokówkę do włosów?

0

Sprawdzona, a zarazem niedroga lokówka do włosów to temat rzeka. Wszystkim Paniom zależy na tym, by pięknie wyglądać. Konstruktorzy nowoczesnych sprzętów fryzjerskich już dawno temu doszli do wniosku, że nie ma sensu stosować lokówki oraz suszarki w dwóch oddzielnych urządzeniach. W jednej cenie można więc posiadać lokówkę oraz suszarkę do stosowania na jednej podstawie urządzenia. Wymieniać się będzie tylko końcówki, a zasada działania pozostaje ta sama. Pomożemy Wam, jak wybrać dobrą lokówkę do włosów, by sprawdzała się przez długi czas, a zarazem współgrała z innymi, bogatymi i łatwymi w zastosowaniu funkcjami urządzenia do profesjonalnej pielęgnacji włosów. Kluczowe, cechy, jakie powinna mieć lokówka do włosów na miarę dzisiejszych czasów:

  • wytrzymałość na przegrzanie w czasie wytężonej pracy
  • możliwość wykonywania loków o różnej gęstości i dla różnych szerokości pasm włosów
  • posiadanie rączki z plastikową lub metalową obudową, którą łatwo trzyma się w dłoni
  • umiejętność pracy pod różnymi kątami nachylenia
  • zasilanie tradycyjne jak i na baterie

Jak wybrać dobrą lokówkę do włosów, gdy wokoło tyle tandety?

Przede wszystkim, polecamy być uważną podczas dokonywania zakupów. Kupować lokówki czy suszarki można jedynie w sklepach do tego przeznaczonych, więc w sklepach o wysokiej renomie, sprzedających wyłącznie markowe i sprawdzone produkty. Zakupy tego rodzaju sprzętu na miejskim straganie raczej nie wróżą niczego dobrego. Od okolicznych, straganowych sprzedawców nabyć można w pierwszej kolejności podróbki z niedopracowanym logo na otwartym już, fabrycznym niby opakowaniu. Wracamy potem do domu, chcemy użyć lokówkę czy suszarkę, a tu okazuje się, że cudo po prostu nie działa i to bynajmniej nie z naszej winy. Technicznej, znaczy się, bo jedynym winnym w zaistniałej sytuacji jest przede wszystkim nasza naiwność. Statystyczna Kowalska, nie za bardzo orientuje się, jak wybrać dobrą lokówkę do włosów, jeśli mieszka z dala od renomowanych sklepów z urządzeniami niezbędnymi w dzisiejszych gospodarstwach domowych. Na szczęście istnieją jeszcze markowe sklepy internetowe i to właśnie tam należy zaglądać w pierwszej kolejności.

Z wymienialnymi końcówkami łatwiej się pracuje!

Niejedna fryzjerka prowadząca salon narzekała, że w jednej chwili operować musi dziesiątkami urządzeń naraz. Dzięki uproszczonym technologiom produkcji współczesnych lokówek oraz suszarek możliwe jest pogodzenie wielu funkcji, wykonywanie loków oraz suszenie włosów za pomocą jednego urządzenia. Sekret jest prosty. Podstawa emitująca strumień ciepłego powietrza jest zawsze taka sama. Dobiera się do niej jedynie końcówki, czyli w zależności od sytuacji i potrzeby:

  • dyszę emitującą strumień ciepła
  • końcówkę odpowiedzialną za skręcanie loków
  • końcówkę modelującą włosy
  • końcówkę prostującą włosy

Komfort pracy przy zastosowaniu urządzenia wielofunkcyjnego do pielęgnacji włosów jest niepodważalny. Wreszcie można się skupić na pracy. Nie jest konieczne także doglądanie działania poszczególnych urządzeń, w kolejce do zastosowania, przez obawę, że coś się przegrzeje lub spali. Z nowoczesnych lokówek skorzystają nie tylko profesjonalne fryzjerki prowadzące swoje salony, ale także wszystkie Panie, które lubią szerokie eksperymenty z włosami i nie chcą się przy tym obawiać nieszczęśliwych przygód. Z pewnością każdej z nas zdarzyło się choć raz przesuszyć włosy, zrobić nieudane loki lub też spalić włosy prostownicą. Wszystkie dobrze wiemy, jak paskudne dopada nas uczucie i ile jesteśmy w stanie oddać, aby fryzura jak najszybciej wróciła do swojego naturalnego stanu.

Jak wybrać dobrą lokówkę do włosów z opakowaniem?

I nie chodzi tu przynajmniej jedynie o efekt wizualny. Dobrze jest, jeśli opakowanie na lokówkę lub wielofunkcyjne urządzenie fryzjerskie można traktować także jako mini torbę ochronną na sprzęt. Wszystkie Panie, które często wybierają się w podróż, a także fryzjerki uprawiające zawody w częstej trasie dobrze wiedzą, że sprzęt musi być odpowiednio przechowywany, aby mógł być transportowany w czasie dalekich lub bliskich podróży. Plastikowy, wykonany z miękkiego tworzywa pojemnik, dla wielu sprzętów fryzjerskich jest bardzo przydatny. Można go z łatwością włożyć do walizki lub torby podróżnej i wszędzie tam, gdzie pakuje się rzeczy osobiste przed wyjazdem. Sklepy internetowe prezentują różne rodzaje lokówek. Im więcej ich wypróbujemy, tym lepiej poruszać się będziemy w temacie praktycznych i ergonomicznych urządzeń, potrzebnych nam do życia codziennego. Dbanie o włosy dla każdej prawdziwej damy jest jedną z ważniejszych spraw dotyczących urody.

Zostaw odpowiedź