Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów?

0

Utalentowanemu fryzjerowi do pracy tak naprawdę niezbędnych jest kilka gadżetów i urządzeń. Zaliczymy do nich między innymi szczotki. Na półkach sklepów fryzjerskich aż roi się od szczotek różnego typu, skonstruowanych tak, by pomóc w czesaniu i modelowaniu zarówno gęstych jak i rzadszych włosów. Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów? – to pytanie często dręczy młode dziewczyny, obawiające się, że zbyt częste szczotkowanie włosów nieodpowiednią szczotką może sprawić, że w krótkim czasie stracą swoje długie, efektowne pasma. To, że często szczotkuje się włosy, nie świadczy jeszcze o tym, że za chwilę można je stracić. Szczotkowanie bardzo dobrze robi dla włosów, ale między bajki należy włożyć stwierdzenia, że dzięki częstemu szczotkowaniu wzmacniają się włosy. To nieprawda. Szczotka ma służyć przede wszystkim do tego, by rozdzielić pasma włosów i nadać im naturalny kształt pojedynczych pasm, a nie zbitych w jedną masę kołtunów. Dla wielu dziewczyn szczotka jest jakby prawdziwym symbolem kobiecości. Nierzadko pierwszym wspomnieniem wszystkich dziewczyn jest widok mamy, siedzącej przed lustrem właśnie ze szczotką w dłoni. To właśnie od mam wszystkie dziewczyny uczą się stosowania szczotek w codziennych sytuacjach przed lustrem.

Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów mega gęstych?

Gęste włosy rządzą się swoimi prawami. Zbyt delikatna szczotka nie poradzi sobie z urodzajem gęstych kędziorów, dlatego trzeba zadbać o coś specjalnego. Do włosów bardzo grubych poleca się stosować szczotki drewniane, z grubymi kolcami. Idealnie rozczesują i dzielą one nawet najgęstsze włosy, z którymi nie potrafi sobie pokonać żaden grzebień. Szczotki drewniane można nabyć w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Kosztują one naprawdę grosze i można je stosować do codziennej pielęgnacji włosów przez bardzo wiele lat. Taka szczotka może być później w formie pamiątki przekazywana z pokolenia na pokolenie, np. od babci dla mamy, od mamy dla córki. Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów, poradzą nam także zaprzyjaźnieni fryzjerzy, do których udajemy się w celu skrócenia włosów lub dokonania innych zabiegów upiększających nasze głowy.

Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów rzadkich i łamliwych?

Włosy słabe i łamliwe także potrzebują odpowiedniej szczotki do włosów. Może być ona zdecydowanie rzadsza pod względem posiadanych kolców, bo nie ma sensu łamliwych włosów katować drewnianymi szczotami. Przy stosowaniu szczotki np. z miękkiego tworzywa sztucznego nie można także zapominać o wspomaganiu włosów preparatami odżywczymi, dzięki którym nieco poprawią swoją kondycję. Szczotka funkcjonuje także między innymi po to, by po nałożeniu odżywki na włosy można było swobodnie rozczesać ją na całej powierzchni głowy i żeby wszystkie włosy były w jednakowy sposób odżywione. Wie o tym nie tylko każdy profesjonalny fryzjer, ale każda dziewczyna dążąca do tego, by móc wreszcie cieszyć się bujnymi włosami, a nie rzadkimi kosmykami.

Szczotki w zestawach – czy to się opłaca?

W sklepach z artykułami fryzjerskimi nabyć możemy szczotki zarówno pojedynczo jak i w zestawach. Która z opcji najbardziej się opłaca – to już pozostawiamy Waszym decyzjom. Na pewno zestawy szczotek i grzebieni przypadną wszystkim, którzy:

 • pasjonują się fryzjerstwem
 • chcą podjąć kursy na profesjonalnych fryzjerów
 • lubią eksperymentować z włosami
 • lubią być stale na bieżąco z tym, co modne
 • lubią robić praktyczne prezenty dla najbliższych

Szczotki do urządzeń suszących i modelujących to osobna kategoria produktowa. Mogą mieć różną formę, są powyginane lub proste. Z ich pomocą stworzyć można najbardziej fantazyjne i zakręcone fryzury, charakterystyczne dla mody lat osiemdziesiątych, które przecież co jakiś czas wracają do łask i póki co – nie zanosi się na to, aby zniknęła z masowej świadomości. Z pomocą szczotek montowanych na suszarkach tworzy się fryzury:

 • futurystyczne
 • punkowe
 • asymetryczne
 • teatralne
 • historyczne
 • stylizowane na daną epokę

Szczotka dużo mówi o jej użytkowniczce.

To, jaką szczotkę wybiera dama, dużo mówi o jej nastawieniu do życia i stosunku do własnej urody. Jeśli w pierwszej kolejności przy zakupach zostanie wybrana szczotka z gęstymi zębami lub kolcami – to znaczy, że kobieta do życia podchodzi praktycznie i zależy jej na tym, aby wszystko dookoła było w jak najlepszym porządku. Szczotki o rzadszych kolcach wybierane są przez kobiety nieco bardziej roztargnione i nieśmiałe. Bardzo boją się przedwczesnej utraty włosów, dlatego wolą nie eksperymentować z gadżetami. Do jednej szczotki są w stanie przywiązać się na bardzo wiele lat.

Zostaw odpowiedź