Naczynia i garnki firmy Venice 19 Pearl Collection – cena, opinie

0

Zdrowe jedzenie, a także sposoby przyrządzania potraw w taki sposób, aby zachowywały one w sobie jak największą ilość wartości odżywczych i minerałów, zdobywa coraz większą sympatię konsumentów. Moda na gotowanie bez tłuszczu przybiera coraz bardziej restrykcyjne formy. Bycie fit stanowi swoisty cel. Marka produkująca garnki Venice zyskuje z każdym dniem coraz większą popularność. Oryginalne technologie, które stosuje w swoich wyrobach zasługują na podziw. Ta kwestia z pewnością nie ulega wątpliwości. Jednak aby nie skazywać samych siebie na ślepą wiarę w ukazujące się w mediach treści, postanowiliśmy samodzielnie sprawdzić na czym polega wyjątkowość garnków Venice. Poprosiliśmy Magdalenę Jaworską, która reprezentuje markę Venice na terenie Polski, o odniesienie się do najczęściej pojawiających się informacji dotyczących garnków i innych naczyń tej firmy. Poniżej zostały przedstawione wypowiedzi, w niezmienionej formie. Jeśli więc stoisz przed dylematem dokonania zakupu któregoś z kompletów z oferty Venice, koniecznie zapoznaj się z treścią artykułu.

Czy to w czym gotujemy naprawdę ma znaczenie?

Wiele osób zadaje sobie powyższe pytanie. W końcu prawda jest taka, że spożywamy potrawy, a nie naczynia. Czy więc to, z jakich korzystamy garnków naprawdę jest aż tak istotne? Najnowsze badania dowodzą, że tak. Proces samego gotowania ma fundamentalny wpływ na jakość serwowanych potraw, a także na ich smak. Jedne z modeli garnków Venice zostały wyposażone w specjalne, składające się z aż dziesięciu warstw dno. O tym jakie plusy płyną z zastosowania takiego rozwiązania, opowiada Magdalena Jaworska.

„9-warstwowe dno, które zostało zaprojektowane specjalnie na potrzeby garnków Venice przyczynia się do tego, że gotowane potrawy są poddawane obróbce termicznej w sposób równomierny. Dzięki temu ogranicza się mus używania dodatkowych ilości olejów, lub innych tłuszczy. Ponadto gotowanie staje się o wiele bardziej oszczędne ze względu na to, że trwa ono po prostu znacznie krócej niż w swojej tradycyjnej formie, przy użyciu tradycyjnych garnków.”

Venice promuje także gotowanie na parze, które według opinii wielu ekspertów jest najbardziej zdrowym rozwiązaniem. O tym, że jest ono znacznie bardziej korzystne dla gotowanych warzyw i mięs wiemy od dawna, jednak dlaczego tak jest? O tym również opowiada nam nasza rozmówczyni.

„Gdy gotujemy mięso czy warzywa w wodzie, powoduje to, że wypłukujemy je z istotnych mikroelementów oraz wartości odżywczych. Wygotowujemy z nich także większość smaku. Wszystko po to by na końcu wywar, który z nich powstał wylać. Takie działanie jest pozbawione wszelkiego sensu. Nie przynosi absolutnie żadnych korzyści. Dlatego też garnki Venice są doskonałym wyborem dla wszystkich, dla których zdrowe odżywianie się stanowi ważny aspekt życiowy. Dzięki gotowaniu za ich pośrednictwem zatrzymujemy większość wartości we wnętrzu przygotowywanego pokarmu. W konsekwencji otrzymujemy pełnowartościowe oraz o wiele smaczniejsze jedzenie.”   

W asortymencie Venice odnajdujemy także patelnie wyposażoną w funkcję rozmrażania no-frost. To prawdziwa rewolucja kuchenna, która ułatwi życie każdej kobiecie czy mężczyźnie, który lubuje się w spędzaniu czasu za blatem kuchennym.

A co ze smażeniem? Innowacyjne rozwiązania firmy Venice.

„Smażenie wymaga używania dodatkowego tłuszczu, a to nigdy nie ma nic wspólnego z nienaganną figurą, a tym bardziej ze zdrowiem. Dlatego też, patelnie, które oferujemy naszym klientom posiadają technologię, dzięki której nie jest to konieczne. Tłuszcz, który zawarty jest na przykład w mięsie, które smażymy w zupełności wystarczy.” – relacjonuje Magdalena Jaworska.

Wniosek płynie z tego prosty. Zaopatrzenie się w garnki Venice jest ukłonem w kierunku naszego zdrowia, a także figury. O ile łatwiejszym byłoby życie bez konieczności liczenia każdej pojedynczej kalorii… Warto więc rozpocząć od małych zmian, w tym przypadku może być to wymiana wyposażenia kuchennego w postaci garnków.

Najlepsze materiały i gwarancja jakości.

Zapytaliśmy bohaterkę naszego wywiadu o to z czego wykonane zostały garnki Venice, a także o ich wytrzymałość. Pani Jaworska odniosła się do naszych wątpliwości w sposób, jaki następuje:

„Produkty naszej marki zostały stworzone z jednego z najbardziej odpornych i twardych metali. Jest nim stal szlachetna. Wykazuje ona wysoką odporność na wszystkie uszkodzenia mechaniczne, które mogą dotyczyć sprzętu kuchennego. Nie ma zatem potrzeby, aby martwić się o rzeczy takie jak wystąpienie ewentualnych zarysowań czy zadrapań. Stal szlachetna to także gwarancja, że ich powierzchnia nie ulegnie zniszczeniom takim jak: wgniecenia, odkształcenia czy też sprawy tak prozaiczne jak przypalenia. Ponadto, producent daje klientom aż 20 lat gwarancji na to, że naczynia nie zawiodą.”

Dwie dekady gwarancji brzmią bardzo profesjonalnie i stanowią bezpośrednią przyczynę chęci obdarzenia marki Venice zaufaniem. Odnosimy wrażenie, że producent w istocie pragnie odpowiedzieć na potrzeby konsumentów i spełnić tym samym ich oczekiwania. Z pewnością jest to postawa godna tego, by ją podziwiać.

Wszechobecne podróbki, jak nie paść ofiarą oszustwa?

Fenomen marki Venice dociera nie tylko do uszu i oczu samych konsumentów, ale także do stada sępów, które pragnie wzbogacić się pasywnie na czyjejś pracy. Z tego też powodu należy wystrzegać się dokonywania zakupów produktów tej firmy za pośrednictwem Internetu.

„W Internecie można spotkać się z ofertami sprzedaży garnków, które rzekomo zostały wyprodukowane przez Venice. Ceny zazwyczaj są zdecydowanie niższe od oryginałów, ale niestety – nie idzie to w parze z ich jakością.” – informuje Magdalena Jaworska.

W dalszej części swojej wypowiedzi ostrzega przed dokonywanie podobnych zakupów, ponieważ będą się one wiązały jedynie z wielkim rozczarowaniem. Dodaje także, że:

„Garnki i inne naczynia Venice można kupić wyłącznie podczas pokazów, na których są one prezentowane. Wówczas cena za jeden komplet oscyluje w granicach siedmiu tysięcy złotych i w tym wypadku faktycznie ma to związek z jakością kupowanego produktu. Tak jak już wspomniałam, oryginalne garnki nie pochodzą z żadnych sklepów internetowych, można zaopatrzyć się w nie podczas pokazów. Tam też istnieje możliwość naocznego przekonania się o ich właściwościach.”

Marka Venice zdobywa coraz większe uznanie konsumentów. Trudno byłoby się temu dziwić, ponieważ nie ulega wątpliwości, że są to produkty z wyższej półki, o potwierdzonej wiarygodności. Wydają się być one niezbędnym elementem każdej przestrzeni kuchennej. Zarówno tej domowej, służącej przygotowywaniu codziennych obiadów, jak również tej która stanowi zaplecze małych gastronomii czy renomowanych restauracji. Myślimy także, że choć cena z pozoru wygląda na dużą, to jest ona inwestycją na tak długi czas, że zdecydowanie warto ją poczynić. Po rozmowie z panią Magdaleną Jaworską, jesteśmy zmuszeni przyznać, że wzrost zainteresowania wokół opisywanej marki jest w pełni uzasadniony. Z czystym sumieniem polecamy wybrać się na jeden z pokazów i samemu sprawdzić jak sprawują się ów naczynia w praktyce.

Cena oryginalnego kompletu garnków i naczyń Venice: 7 900 zł

Sprawdź opinie Klientów:

Zostaw odpowiedź